Διδακτικές Επισκέψεις Οκτωβρίου 2017

Διδακτικές Επισκέψεις Οκτωβρίου 2017

Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου και την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 πραγματοποιήθηκαν οι πρώτες διδακτικές επισκέψεις του νέου σχολικού έτους ως εξής:

Η Β΄ Τάξη επισκέφθηκε τη Δευτέρα 2-10-2017 τις εγκαταστάσεις του κτήματος "Ζαχαίος" στο πλαίσιο του μαθήματος της Τεχνολογίας όπου συμμετείχαν σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα προκειμένου να ακολουθήσουν το «Δρόμο του κρασιού»!

Η Α΄ Τάξη επισκέφθηκε την Τετάρτη 4-10-2017 το Μουσείο Ζωολογίας του τμήματος Βιολογίας του ΕΚΠΑ στο πλαίσιο των μαθημάτων της Βιολογίας και της Γεωγραφίας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες ξεναγήθηκαν στο χώρο του Μουσείου και θαύμασαν τα μοναδικά του εκθέματα.

Η Γ΄ Τάξη επισκέφθηκε την Τετάρτη 4-10-2017 του Μουσείο Πετρολογία και Ορυκτολογίας του τμήματος Γεωλόγίας του ΕΚΠΑ στο πλαίσιο του μαθήματος της Χημείας. οι μαθητές και οι μαθήτριες ξεναγήθηκαν στο χώρο του Μουσείου και εντυπωσιάστηκαν από τον ορυκτό πλούτο της Γης και τη γεωλογική ιστορία της Ελλάδας!

More in this category: « Χρονιά 2016 - 2017